Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Ruskahölkkä 9.9.2018

 Ruskahölkkä 9.9.2018

Tulokset

 

P 7v. 0,5km

1. Jasper Kellola RaVe 2.18

2. Oskari Hurnasti OTaru 3.12

 

T 7v. 0,5km

1. Ella Kanamäki SalSa 2.23

2. Selma Kukkola OuHu 2.36

3. Liisa Halonen HaU 2.59

4. Julianna Rasinaho OTaru 3.15

5. Nea Kalapudas 4.01

6. Sofianna Rasinaho OTaru 6.08

 

P 9v. 1Km

1. Vilho Käräoja HaU 4.26

2. Leo Kalapudas 5.03

 

T 9v. 1Km

1. Kielo Käräjäoja HaU 4.30

2. Selma Mäkikangas OuHu 4.59

3. Senja Sorvoja 5.07

4. Erika Hurnasti OTaru 7.58

 

P 11v. 1Km

1. Veeti Putila OuHu 4.09

2. Niilo Sorvoja 4.12

 

T 11v. 1Km

1. Sanni Tyyskä OuHu 4.31

2. Kiisa Kellola RaVe 4.43

3. Sini Harjunhaahto SalRe 5.23

 

P 13v. 2Km

1. Viljo Mäkikangas OuHu 13.59

2. Jami Kellola RaVe 20.36

 

T 13v. 2Km

1. Katariina Rasinaho OTaru 9.28

2. Jenni Halonen 10.03

 

P 15v. 5Km

1. Antti Harjunhaahto SalRe 19.15

 

T 15v. 5Km

1. Saana Karttunen Kutu Tri. 19.05

 

M 60 5km

1. Kai Lappalainen Kempele 18.50

2. Pauli Vilminko SiSe 19.38

3. Aimo Tuoriniemi Pyhäjärvi 21.15

4. Pekka Kuivalainen Haapavesi 21.57

5. Seppo Kamsula LaKi 33.47

 

N 60 5km

1. Liisa Kytöaho 25.01

2. Seija Jussinniemi OTaru 27.20

 

M 70 5km

1.Vesa Ranta-Eskola RaSportVe 21.42

 

N 40 7km

1. Anne Harjunhaahto SalRe 34.09

 

M50 7km

1. Seppo Piirainen RaSportVe 33.18

 

N50 7km

1. Tuula Vilminko SiSe 33.20

2. Kati Kuivalainen Haapavesi 34.39

3. Tarja Salmela MeKe 39.29

 

M 40 10km

1. Jarkko Päkkilä PyPo 38.16

2. Petri Nivala Oulu 43.10

3. Raino Nivala Oulu 48.15

 

N y 10km

1. Aino-Mari Jääskeläinen 38.51

2. Mari Patanen SalSa 39.20

3. Karoliina Kellola RaVe 40.31

4. Minna Patanen SalSa 42.52

5. Henna Hyvärinen SKPohjant 43.26

6. Leena Käräjäoja HaU 49.14

7. Noora Pääkkölä Kemi 53.01

M y 10km

1. Tommi Sorvoja 35.08

2. Markus Kanamäki SalSa 37.30

3. Joona Männistö OuHu 38.12

4. Konsta Männistö OuHu 42.25

5. Jaakko Laatikainen 42.27

 

Kuntosarja

Antti Mikkola 20.05

Samu Honkakoski 20.47

Heli Putila OuHu 21.55

Anne Tohola MeKe 24.31

Riikka Koivumaa 25.10

Katja Hänninen SalSa 33.43

Taina Korvela 33.43

Iiris Mäkikangas OuHu Ei aikaa

Camilla Rasinaho OTaru Ei aikaa

Eeva-Liisa Pajala Ei aikaa

 

Takaisin