Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Majakkatriathlon 22.8.

 Ylaosa

Triathlon kisan 22.08.2014 tulokset

Uinti n. 400 m, pyöräily 10 km, juoksu 5 km

Väliajat

Miehet.

  1. Ville Nikkinen OTC 43.56

  2. Trifon Suopela ARCTIC TRIATHLON 44.00

  3. Arto Pauna 44,55

  4. Harri Yrtiaho Hauhipudas 46.35

  5. Sami Eskola Kikipu 46.50

  6. Jani Oravamäki OHS 47.12

  7. Jukka Himanka KaJu 47.26

  8. Markus Kanamäki SalSa 49.50

  9. Mika Lukkarila HaHe 51.41

  10. Jussi Isokoski Kannus 52.24

  11. Kuisma Suopela ARC TRI 54.11

  12. Juha Tienhaara YK 56.03

  13. Ville Maunu Kastellin Kalttaajat 1.06.35

Naiset:

  1. Maija Oravamäki team donna agile 46.23

  2. Pauliina Kanervo 48.58

  3. Pilvi Mannerkorpi team donna agile 54.09

  4. Ella-Maria Himanka KaJu 55.46

  5. Liisa Pihlajaharju kikipu 57.03

  6. Pirjo Harjuhahto 1.03.04

  7. Rea Tienhaara 1.11.10

  8. Maija Kurki 1.18.36

 

Nuoret 17v.

        1. Heidi Kivioja SieSu 1.00.22

  1. Nelle Ojakippola SieSu 1.01.18

 

Kuntoilijat naiset:

Juoksu 2km, pyöräily 10km, juoksu 5km

        1.  Mirja Laukka 58.22

  1. Tarja Salmela MeKe 1.00.18

  2. Anne Tohola MeKe   1.02.03

  3. Anna Rantaeskola   1.02.20

  4. Pirjo Sorri O-Taru     1.03.54

 

Miehet:

        1.Tero Leinonen OuHu 49.32

        2. Samuel Ojalehto 59.39

  1. Janne Jylhä O-Taru 59.52

  2. Kari Mahlakaarto 1.03.48

Joukkue

    1. Oulaisten Taru 1.01.00

Anneli Rajaniemi/Seija Jussinniemi

Nuoret alle 15v.

Juoksu 2km pyöräily 6.5km juoksu 2km

  1. Oulaisten Taru 36.06

Camilla Rasinaho Viktoria Kätkä Iiris Mäkikangas

 

 

Oheislajit:

Tikanheitto Nuoret:

  1. Viktoria Kätkä 42

Naiset:

        1. Marjatta Takkinen 33 (30 )

        2. Anneli Rajaniemi 33 (11)

        3. Marjatta Lehtola 20

 

Miehet:

  1. Viljo Lehtola 41

  2. Eino Sadinmäki 38

  3. Seppo Hurnasti 34

    --------------------------------

 Ylös

Triathlon kisan väliajat eri osuuksille

Uinti n. 400 m, pyöräily 10 km, juoksu 5 km

          Miehet.                                                              Uinti Pyöräily Juoksu

  1. Ville Nikkinen OTC                                 43.56  -8,04 -18,19 -17,33

  2. Trifon Suopela ARCTIC TRIATHLON    44.00 - 7,10 -19,06 -17,44

  3. Arto Pauna                                            44,55  -7,24 -19,00 -18,32

  4. Harri Yrtiaho Hauhipudas                      46.35  -8,35 - 20,26 -17,34

  5. Sami Eskola KiKiPu                              46.50   - 7,23 -19,21 -20,06

  6. Jani Oravamäki OHS                             47.12   - 9,51 -18,32 -19,10

  7. Jukka Himanka KaJu                              47.26   -9,15 -19,10 -19,01

  8. Markus Kanamäki SalSa                        49.50   -10,10 -20,34 -19,06

  9. Mika Lukkarila HaHe                               51.41    -9,18 -21,02 -21,21

  10. Jussi Isokoski Kannus                            52.24    -9,30 -22,45 -20,09

  11. Kuisma Suopela ARC TRI                      54.11     -9,10 -22,49 -22,12

  12. Juha Tienhaara YK                                  56.03    -14,13 -22,08 -19,42

  13. Ville Maunu Kastellin Kalttaajat               1.06.35   -13,36 -28,15 -24,34

      Naiset:

  1. Maija Oravamäki Team Donna Agile       46.23      -9,18   -18,44 -18,21

  2. Pauliina Kanervo                                     48.58       -10,10 -19,57 -18,51

  3. Pilvi Mannerkorpi Team Donna Agile       54.09       -9,59   -21,53 -22,17

  4. Ella-Maria Himanka KaJu                        55.46        -9,59 -23,12 -25,47

  5. Liisa Pihlajaharju KiKiPu                          57.03       -10,00 -23,19 -23,44

  6. Pirjo Harjuhahto                                     1.03.04       -11,00 -24,03 -28,01

  7. Rea Tienhaara                                       1.11.10        -14,05 -27,21 -29,44

  8. Maija Kurki                                             1.18.36       -14,30 -30,36 -33,30

 

       Nuoret 17v.

        1. Heidi Kivioja SieSu                                 1.00.22        -7,30 -27,46 -25,06

  1. Nelle Ojakippola SieSu                          1.01.18        -7,40 -30,15 -23,23

 

     Kuntoilijat naiset:

                                                                                       Juoksu 2km, pyöräily 10km, juoksu 5km

        1. Mirja Laukka                                              58.22            23,18

  1. Tarja Salmela MeKe                                1.00.18           25,15

  2. Anne Tohola MeKe                                   1.02.03           24,12

  3. Anna Rantaeskola                                   1.02.20

  4. Pirjo Sorri O-Taru                                     1.03.54            26,51

 

        Miehet:

        1. Tero Leinonen OuHu                                   49.32             20,13

        2. Samuel Ojalehto                                          59.39          -10,40 -26,21 -22,38

  1. Janne Jylhä O-Taru                                     59.52               26,42

  2. Kari Mahlakaarto                                       1.03.48           -10,40 -26,21 -26,46

 

 Ylös

Takaisin