Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Am-maastot 2015

AM- MAASTOT 2.5.2015 OULAINEN
Tulokset:
T 9	1km	

1.	Katariina Rasinaho	Otaru		4.55
2.	Sanni Tyyskä		OuHu		4.56
3.	Hilla Mattila		LNM		4.57
4.	Pinja Salmela		Otaru		5.08
5..	Siiri Kylmänen		KuivA		5.29
6.	Klaara Kivistö		KaJu		5.35
7.	Seela Maaranto		LNM		5.41
8.	Peppi Paakkola		LNM		5.48
9.	Fanni Hietaharju	Otaru		5.51
10.	Milja Lumijärvi		LNM		5.52


T10	1km						
1.	Sofia Maaranto		LNM		4.23
2.	Sofia Mehtälä		KuivA		4.26
3.	Saimi Lithovius		LNM		4.29
4.	Aino Lumme		LNM		4.37
5.	Katariina Vuollet	KeKi		4.53
6.	Aada Kivistö		KaJu		5.01
7.	Sini Siltala		OTaru		5.58
8.	Siiri Hietaharju	Otaru		6.20
9.	Milla Leinonen		KuivA		7.91

T11	1km
1.	Juulia Jäälinoja	KuivA		3.55
2.	Hanna Soronen		IiY		4.03
3.	Inka Elamaa		KuivA		4.09		
4.	Jatta Nurmela		KuivA		4.21
5.	Anna Kokko		KuivA		4.29
6. 	Johanna Salmela		PudU		5.21

P9	1km
1.	Ronni Mäntyranta	KuivA		4.19

P10	1km
1.	Ilmari Välipakka	IiY		4.06
2.	Eetu Aho		KeKi		4.09
3.	Markus Komulainen	LNM		4.28
3.	Konsta Rutanen		KuivA		4.29
4.	Viljo Mäkikangas	Otaru		5.04

P11	1km
1.	Aarre Paukkeri		LNM		3.39
2.	Olli Mäyrä		OuHu		4.03
3.	Ville-Veikko Salmela 	PudU		4.05
4.	Onni Kylmänen		KuivA		4.30

T12	2km
1.	Inkeri Kylmänen		LNM		7.52
2.	Veera Paasovaara	KuivA		8.23
3.	Katariina Pyörälä	IiY		8.28
4.	Ella Haataja		KEV		8.34
5.	Friida Kivistö		KaJu		8.43
6.	Laura Paakkola		LNM		8.46
7.	Iiris Mäkikangas	Otaru		8.48
8.	Viktoria Kätkä		Otaru		9.28
9.	Camilla Rasinaho	Otaru		9.38
10.	Viivi Myllyaho		KuivA		11.36
11.	Veera Raappana		KuivA		12.56

T13	2km
1.	Helmi Peipinen		OP		7.51
2.	Jenna Jokinen		Hau		8.21
3.	Emilia Paakkola		LNM		8.30
4.	Sonja Stång		KuivA	        8.47
5.	Fanni Rousu		KuivA		8.49
6.	Jasmin Ahola		KuivA		8.51
7.	Nea Rantakangas		KuivA		9.10
8.	Liisa Kurtti		KuivA		9.33
9.	Siiri Lithovius		LNM		9.36
10.	Riina Lindroos		KuivA		10.21
11.	Sofia Lindholm		KuivA		10.22
12.	Iitu Heikkinen		KuivA		10.25
13.	Elina Männikkö		KuivA		12.59

P12	2km
1.	Onni Lauri		KeKi		7.12
2.	Antti Juvonen		OP		7.45
3.	Topias Alho		KeKi		7.51
4.	Santtu Tervonen		KeKi		7.54
5.	Ville Jokinen		HaU		8.19
6.	Lauri Saarela		LNM		9.05
7.	Heikki Honka		LNM		9.35
8.	Vilho Koivula		LNM		10.36

P13	2km

1.	Juho Keränen		OP		6.55
2.	Ahti Saarela		LNM		7.45
3.	Juha Niemelä		OP		8.12
4.	Ville Myllyaho		KuivA		8.27


T14	3km

1.	Marianne Myllylä	KEV		12.15
2.	Olvia Koivuniemi	KuivA		12.33
3.	Anna Okkonen		KuivA		15.08
4.	Sini Mattila		LNM		17.40							

T15	3km

1.	Anniina Putkonen	KuivA		13.01
2.	Veera Salminen		HauVe		13.08
					

P14	3km
1.	Jani Juntunen		SuomRa	10.44
2.	Eero Mannila		RaVe		11.28
3.	Saku Siren		KeKi		11.41
4.	Markus Pyörälä		IiY		12.32
5.	Eino Koivula		LNM		13.15

P15	3km

1.	Viljami Vuorre		KuivA		10.25
2.	Samuli Ukkola		KeKi		10.53
3.	Eero Ketonen		OuHu		11.17
4.	Teemu Pyörälä		IiY		11.18
5.	Joonas Ahola		RaVe		14.43

N17	4km

1.	Jenni Keränen		OP		17.07
2.	Inka Välipakka		IiY		17.23
3.	Milla Henriksson	KuivA		17.44
4.	Katriina Autti		KuivA		17.55
5.	Heidi Kokko		IiY		18.58
6.	Ilona Orava		LNM		19.48
7.	Janika Ahola		RaVe		21.11						

N19	4km

1.	Elina Heikkinen		OP		16.19
2.	Rosa Kilpi		OP		16.42

							
N Y	4km

1.	Mari Laakkonen		PudU		13.49
2.	Susanna Saapunki	PudU		14.41
3.	Kirsi Kivelä		LNM		16.18
4.	Päivi Lumijärvi		LNM		16.45
5.	Katja Tikkanen		KuivA		16.46
6.	Sanna Henriksson	KuivA		17.30
7.	Riitta Kallio-Kokko	KuivA		17.51
8.	Kirsi Koivula		LNM		19.03
9.	Johanna Honka		LNM		19.16




											

N40	4km

1.	Jaana Niemelä		ONMKYU	14.16
2.	Sari Honka		LNM		21.19
3.	Erika Kylmänen		KuivA		21.44

N45	4km
							
1.	Pirjo Sorri		Otaru		21.43

N50	4km
	
1.	Arja Lotvonen		LaiVe		18.28	
2.	Satu Siika-aho		OulsHe		18.30
3.	Päivi Pirttimaa		HauVe		22.36

N55	3km	
						
1.	Seija Jussinniemi	Otaru		18.05
2.	Seija Vinkki		Otaru		19.29


N65	3km
							
1.	Anneli Rajaniemi 	OTaru		16.12										
							
M17	4km

1.	Lauri Mannila		RaVe		14.22
2.	Joni Heikkinen		OP		14.23
3.	Jaakko Kotajärvi	KeKi		14.53	

M19	4km

1. 	Jarkko Paukkeri		LNM		13.37	
2.	Lasse Moilanen		PudU		13.41
3.	Aapo Erkkilä		RaVe		14.07
4.	Eero Tolonen		Rryhti		14.10
5.	Edvard Kotajärvi	KeKi		14.12
6.	Alexi Ruokamo		PosPy		14.27
7.	Jesse Kuokkanen		LNM		14.37
8. 	Mikko Moilanen		SuomRa	        16.38


M Y	6km

1.	Markku Nikkanen		LNM		19.15
2.	Miika Lotvonen		LaiVe		19.30
3.	Matti Uusitalo		KuivA		20.53
4.	Veli-Matti Niskanen	HauVe		21.02
5.	Pauli Turtinen		LNM		21.05
6.	Hansi Kitti		ONMKYU	        21.10
7.	Antti Männikkö		KuivA		21.46
8.	Janne Moilanen		PudU		21.48
9.	Tapio Soukka		KuivA		22.07
10.	Heikki Laurila		LNM		23.35
11.	Tero Leinonen		OuHu		23.59


M40	4km
	
1.	Antti Henriksson	KuivA		14.18
2.	Jorma Puurunen		PudU		18.23

M45	4km

1.	Tatu Korhonen		LNM		15.15
2	Juha Pulkkinen		KeMaKl		15.40
3	Keijo Pulkkinen		KeMaKl		16.11
4	Jarmo Holappa		KeMaKl		16.40

M50	4km
							
1.	Taisto Latvalehto	LNM		15.12
2.	Juha Tiilikainen	KeMaKl		15.20
3.	Seppo Piirainen		RasVe		17.10

M55	4km

1.	Jukka Kauppila		ONMKYU	        13.45
2.	Taisto Puurunen		KuivA		16.44
3.	Timo Vähäkuopus		PudU		16.58


M65	3km

1.	Vesa Ranta-Eskola	RaSVe		12.51
2.	Reijo Pirttisalo	SLU		14.01
3.	Timo Turpeinen		Ikiliikkujat	14.10

Joukkue tulokset:

T 9 v    1. LNM : Hilla Mattila, Seela Maaranto ja Peppi Paakkola  18 pist.
T 10 v 1. LNM: Sofia Maaranto, Saimi Lithovius ja Aino Lumme  8 pist.

T 11v  1. KuivA: Juulia Jäälinoja, Inka Elamaa ja Jatta Nurmela  8 pist.

T 12v  1.KuivA : Veera Paasovaara,Viivi Myllyaho ja Veera Raappana 23 pist.

            2. O Taru:Iiris Mäkikangas,Viktoria Kätkä ja Camilla Rasinaho 24 pist.

P 12v 1. KeKi : Onni Lauri, Topias Aho ja Santtu Tervonen  8 pist.

            2.LNM : Lauri Saarela, Heikki Honka Ja Vilho Koivula 21 pist. .

T 13v 1.KuivA : Sonja Stång,Fanni Rousu ja Jasmin Ahola  15 pist.

            2. Kuiv A: Nea Rantakangas,Liisa Kurtti ja Riina Lindroos  25pist.

            3. KuivA : Sofia Lindholm,Iitu Heikkinen ja Elina Männikkö 36pist.

N YL. 1. LNM : Kirsi Kivelä, Päivi Lumijärvi ja Kirsi Koivula 15pist.

            2.KuivA : Katja Tikkanen, Sanna Henriksson ja Riitta allio-Kokko 18pist.

M YL  1. LNM: Markku Nikkanen, Pauli Turtinen ja Heikki Laurila 16 pist.

            2. KuivA : Matti Uusitalo, Antti Männikkö ja Tapio Soukka 19pist.


M45v  1. KeMa Ki : Juha Pulkkinen, Keijo Pulkkinen  ja Jarmo Holappa 8 pist.

N 55v 1. OTaru : Anneli Rajaniemi, Seija Jussinniemi ja Seija Vinkki  4

Takaisin