Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Ruskahölkkä 2015

 

Ruskahölkkä Oulainen 13.9.2015 Tulokset:

Miehet yleinen 10 km

1. Tapani Kärjä KaJu 30,13

2. Panu Lieto OTC 32,52

3. Tuomas Ahola NU 33,00

4. Tero Leinonen OuHu 37,17

5. Markus Kanamäki SalSa 38,03

6. Sami Kostamo HST:KU 41,58

7. Marko Männistö Raahe 42.01


Naiset yleinen 10 km

1. Karoliina Kellola RaVe 40.10

2. Elli Översti Kalajoki 44.09

3. Tiina Salonpää OTaru 46,42

4. Pilvi Mannerkorpi TDA 46,53

5. Sari Ylitalo 55.44


Miehet 40 v 10 km:

1. Jarkko Päkkilä PyPo 37,27

2. Timo Kauppila KooVee 39,11


Naiset 40 v 7 km:

1. Anne Harjuhaahto SalRe 34.03

2. Eija Tuomaala RaRa 34.50

3. Tarja Salmela MeKe 35.58

4. Pirjo Sorri OTaru 36.33

5. Vuokko Pieniniemi Pattijoki 40.33


Miehet 50 v 7 km:

1. Jukka Kitinprami Vihanti 27.33

2. Pekka Kivijärvi PiTe 28.18

3. Pertti Hiltunen Ylivieska 29.30

4. Rolf Helander OuHu 30.12


Naiset 50 v 7 km:

1. Mervi Vähäkangas LaKi 30.46

2. Tuula Vilminko SiSe 34.20

3. Anne Tohola MeKe 36.44

4. Leena Savukoski YK 39.14


Miehet 60 v 5 km:

1. Pauli Vilminko SiSe 18.18

2. Pauli Martikainen Haapavesi 18.24

3. Eero Saari YK 18.52

4. Keijo Kähärä PihTu 20.39

5. Tapani Sipilä LumLU 22.58


Naiset 60 v 5 km:

1. Liisa Kytöaho RaSVe 23.06

2. Rauni Karstunen Haapavesi 23.32


Miehet 65 v 5 km:

1. Vesa Rantaeskola RasVe 19.00

2. Pertti Issakainen Haukivuori 20.28


Naiset 65 v 5 km:

1. Anneli Rajaniemi OTaru 22.48


Miehet 70 v 5 km:

1. Matti Väänänen OulIkiLi 18.46

2. Kauko Meriläinen HaHe 20.19

3. Eero Hanni KeMaKi 22.00


Pojat 15 v 2 km:

1. Samuli Ukkola KeKi 7.13


Tytöt 15 v 2 km:

1. Anna-Maria Kahilainen YK 9.48


Pojat 13 v 2 km:

1. Sakari Ukkola KeKi 7.58


Tytöt 13 v 2 km:

1. Heli Harjuhaahto SalRe 8.28

2. Iiris Mäkikangas OTaru 8.31

3. Viktoria Kätkä OTaru 8.56

4. Camilla Rasinaho OTaru 8.58

5. Marja-Leena Kahilainen OuHu 9.09


Pojat 11 v 1 km:

1. Aleksi Nättilä 3.46

2. Antti Harjuhaahto SalRe 4.16


Tytöt 11 v 1 km:

1. Enni-Sofia Saari YK 3.48

2. Sini Siltala OTaru 5.32

3. Siiri Hietaharju OTaru 5.34


Pojat 9 v 1 km:

1. Jami Kellola RaVe 4.50


Tytöt 9 v 1 km:

1. Katariina Rasinaho OTaru 4.20

2. Sanni Tyyskä OuHu 4.46

3. Fanni Hietaharju OTaru 5.30


Pojat 7 v 0,5 km:

1. Santeri Ukkola KeKi 2.11

2. Jami Esko 2.14

3. Jaspar Kellola RaVe 3.11


Tytöt 7 v 0,5 km:

1. Kiia Kellola RaVe 2.10

2. Fianna Rasinaho OTaru 2.19

3. Miina Hietaharju OTaru 2.27

4. Sini Harjuhaahto SalRe 2.32

5. Selma Mäkikangas OTaru 2.40

6. Erika Hurnasti OTaru 3.16

7. Anni Ylitalo MeKe 4.39


Kuntosarja:

Tuula Luttinen OTaru ei aikaa

Seija Vinkki OTaru ei aikaa

Marja-Leena Salmela OTaru ei aikaa

Jorma Nevala HST:KU 61.30

Jukka Niemelä HST:KU 32.33

Johanna Mäkinen 23.13

Elina Hankonen OuHu 37.24

Jaakko Färm ei aikaa

Harri Hurnasti 24.08

Tuula Tuomaala OTaru 25.54

Akseli Helander 37.46

Kati Pajala OTaru 26.30

Janika Ahola RaVe ei aikaa

Kirsi Luiskala-Ahola RaVe ei aikaa

Marja-Liisa Kemppainen OTaru ei aikaa

Seija Jussinniemi OTaru 56.18






Takaisin