Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Ruskahölkkä 2016

 

Ruskahölkkä 11.9.2016, tulokset

 

P7 1. Leo Kalapudas OuHu 2,24, 2. Jaspar Kellola RaVe 2,49, 3. Niilo Kanamäki SalSa 2,52,

      4. Anttu Piispanen 3,10

T7 1. Selma Mäkikangas Otaru 2,18, 2. Emilia Kuusijärvi 2,31, 3. Ella Kanamäki SalSa 2,35,

      4. Liisa Halonen Hau 3,00, 5. Emma Pernu 3,14

P9 1. Niilo Kouvalainen KiurU 3,59, 2. Jasper Kuusijärvi 4,42

T9 1. Sanni Tyyskä OuHu 4,12, 2. Kiia Kellola RaVe 4,25, 3. Sini Harjunhaahto SalRe 5,22,

      4. Fanni Hietaharju Otaru 5,23

P11 1. Olli Kouvalainen KiurU 3,55, 2. Jami Kellola RaVe 4,02, 3. Viljo Mäkikangas Otaru 4,15,

        4. Severi Pernu 5,18

T11 1 Jenni Halonen HaU 4,06, 2. Pinja Salmela Otaru 4,11, 3. Sini Siltala Otaru 5,06

T13 1. Camilla Rasinaho Otaru 11,26, 2. Viktoria Kätkä Otaru 11,26

T15 1. Heli Harjunhaahto SalRe 9,15

Yl.M 10 km 1. Tuomas Ahola Ullavan Kilpa 31,55, 2. Mikko Kouvalainen KiurU 34,40, 3. Jarmo Kurra Oulu36,04,    4. Markus Kanamäki SalSa 37,05, 5. Petteri Piispanen 39,57, 6. Jussi Kalapudas 44,20, 7. Sami Kostamo HST:n kuntourheilijat 44,39, 8. Jori Saarela 45,55

Yl.N 10 km 1. Karoliina Kellola RaVe 42,18

N 40, 7,3 km 1. Anne Harjunhaahto SalRe 34,18, 2. Pirjo Sorri Otaru 36,59, 3. Tarja Salmela MeKe 37,43

M 40, 10 km 1. Jarkko Päkkilä PyPo 37,40, 2. Jim Kalapudas OuHu 45,00

N50, 7,3 km 1. Mervi Vähäkangas LaKi 30,48, 2. Tuula Vilminko SiSe 33,56, 3. Anne Tohola MeKe 36,36, 4. Leena Savukoski YK 37,36

M50 7,3 km 1. Pekka Kivijärvi PiTe 28,40, 2. Seppo Piirainen RasVe 31,45

N60 5 km 1. Rauni Karstunen 22,56, 2. Liisa Kytöaho RasVe 23,49

M60 5 km 1. Valeri Zhurba 18,09, 2. Pauli Vilminko SiSe 18,13, 3. Aulis Kaasinen Onmky 18,22,

                   4. Markku Jylkkä YK 20,50, 5. Hannu Karstunen 22,08, 6. Jorma Nevala HST:n urheilijat 69,53

M65 5 km 1. Yrjö Tuominen JuJä 26,25, 2. Pekka Piispanen 27,30

M70 5 km 1. Vesa Ranta-Eskola RasVe 19,53

Kuntosarja: Heta Jauhiainen Reisjärven Pilke 19,11, Reima Piispanen 21,13, Eeva-Liisa Pajala Otaru 23,21, Harri Hurnasti 24,11, Eija Piispanen 26,54, Olli Juntunen HST:n kuntourheilijat 33,04, Kari Marjakangas 51,47, Iiris Mäkikangas Otaru, Sinikka Vuollet, Tuula Luttinen Otaru, Sofia Marjakangas, Pirjo Vähäkangas Otaru, Pekka Aitto-Oja Otaru

 

Kettinginheitto

Nuoret: 1. Viktoria Kätkä 100, 2. Niilo Kouvalainen 65, 3. Camilla Rasinaho 60

Naiset: 1. Seija Vinkki 70, 2. Ilmi Rahkola 60, 3. Aino Mäyrä 35

Miehet: 1 Mauri Mäyrä 95, 2. Mikko Salmela 80, 3. Jukka Suhonen 75

 

Tikanheitto

Nuoret: 1. Viktoria Kätkä 30, 2. Camilla Rasinaho 24, 3. Olli Kouvalainen 21

Naiset: 1. Tarja Salmela 32, Mari Kukkonen 31, 3. Pirjo Sorri 25

Miehet: 1. Jukka Suhonen 42, 2. Pekka Kivijärvi 35, Jim Kalapudas 30

Takaisin