Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Ruskahölkän tuloksia 15.9.2013

 

T7 v 500m

Salmela Pinja

OTaru

3.05

 

Nordström Saija

RaRa

3.19

 

Rasinaho Katariina

OTaru

3.19

 

Hietaharju Fanni

OTaru

3.42

 

Kellola Kiia

RaVe

4.00

 

Hietaharju Miina

OTaru

4.03

 

 

 

 

P7 v 500m

Esko Jami

Oulu

3.30

 

Kellola Jami

RaVe

3.36

 

Tuulas Niko

Oulainen

4.02

 

 

 

 

T9 v 1 km

Hietaharju Siiri

OTaru

5.55

 

 

 

 

P9 v 1km

Rankinen Jere

Vihanti

4.25

 

Mäkikangas Viljo

OTaru

5.04

 

 

 

 

T11 v 1km

Paakkola Emilia

LaiVe

3.52

 

Paakkola Laura

LaiVe

3.55

 

Rasinaho Camilla

OTaru

4.37

 

Kätkä Viktoria

OTaru

4.39

 

 

 

 

P11 v 1km

Saukko Oskari

OuHu

3.45

 

Saarela Ahti

LNM

3.47

 

Saarela Lauri

LNM

4.21

 

Nordström Petri

RaRa

4.58

 

 

 

 

P 13v 2 km

Pahkasalo Tommi

OTaru

7.37

 

Honkakoski Samu

OTaru

7.47

 

 

 

 

T15 v 2km

Saarela Silja

LNM

7.52

 

 

 

 

P15v 2km

Hyvärinen Tatu

KeLy

7.35

 

 

 

 

N40 v 7km

Salmela Tarja

MeKe

35.36

 

 

 

 

N50 v 7km

Vähäkangas Mervi

LaKi

32.49

 

Tohola Anne

MeKe

36.02

 

Savukoski Leena

YK

38.05

 

Saari Anja

 

38.57

 

 

 

 

N60 v 5km

Rantakari Helena

RaSVe

19.14

 

Rajaniemi Anneli

OTaru

22.54

 

 

 

 

M40 v 10km

Harju Juha

IK Falken

37.42

 

 

 

 

M50 v 7km

Kitinprami Jukka

Vihanti

28.01

 

Partanen Kari

MänVe

28.47

 

Hiltunen Pertti

Rautapohja

28.48

 

Perkkiö Kari

HaU

29.05

 

Harmaala Hannu

Haapajärvi

30.52

 

Piispanen Reima

SalRe

34.22

 

Mustakangas Vesa

 

52.52

 

 

 

 

M60 v 5km

Laitinen Risto

RaSpVe

18.26

 

Jylkkä Markku

YK

20.06

 

 

 

 

M65 v 5km

Ranta-Eskola Vesa

RaSVe

18.43

 

Meriläinen Kauko

HaHe

19.24

 

Tuovinen Yrjö

JuJä

25.36

 

 

 

 

M70 v 5km

Hanni Eero

Kemaki

20.47

 

 

 

 

N y 10km

Kellola Karoliina

RaVe

41.52

 

Harju Teija

IK Falken

44.58

 

Tuomaala Eija

RaRa

49.47

 

Salo Heli

Kalajoki

54.15

 

 

 

 

M y 10km

Holappa Jouni

Haukipudas

31.16

 

Rönkkö Ilpo

MänVe

34.37

 

Kanamäki Markus

SalSa

36.50

 

Leinonen Tero

YK

37.35

 

Hiitola Olli

OTaru

40.29

 

Holmi Pauli

Oulu

45.48

 

 

 

 

Kunto 5km

Kivijärvi Pekka

PiPe

17.31

 

Salonpää Tiina

OTaru

22.02

 

Hurnasti Seppo

 

22.47

 

Vinkki Seija

OTaru

26.36

 

Hurnasti Harri

 

26.58

 

Lehtikangas Maisa

 

27.17

 

Niemelä Jukka

HST:n K-U

28.02

 

Juntunen Olli

HST:n K-U

29.09

 

Raipoaho Raimo

HST:n K-U

29.11

 

Lehtikangas Minna

 

29.30

 

Väisänen Jari

HST:n K-U

30.37

 

Kanamäki Jenni

Raahe

35.48

 

Saari Veli-Pekka

 

53.02

 

Nevala Jorma

HST:n K-U

57.45

 

Mäkikangas Iiris

OTaru

 

 

 

 

 

Tikanheitto

 

 

 

Nuoret:

Viktoria Kätkä

33

 

 

Jere Rankinen

19

 

 

Samu Honkakoski

11

 

 

 

 

 

Naiset:

Marjatta Takkinen

39

 

 

Hanna Tenkula

33

 

 

Marjatta Lehtola

15

 

 

 

 

 

Miehet:

Viljo Lehtola

42, (40)

 

 

Pekka Kivijärvi

42, (39)

 

 

Seppo Kansanniva

40, (37)

 

 

 

 

 

Kettinginheitto

 

 

 

Nuoret:

Viktoria Kätkä

75

 

 

Jere Rankinen

25

 

 

Viljo Mäkikangas

25

 

 

 

 

 

Naiset:

Marjatta Lehtola

70

 

 

Marjatta Takkinen

70

 

 

Eeva-Liisa Honkakoski

50

 

 

 

 

 

Miehet:

Pertti Alakulju

85

 

 

Matti Aalto

75

 

 

Hannu Mäyrä

55

 

 

 

 

 

Hevosenkengän heitto

 

 

 

Nuoret:

Viktoria Kätkä

71

 

 

Jere Rankinen

31

 

 

Pinja Salmela

7

 

 

 

 

 

Naiset:

Marjatta Takkinen

71

 

 

Ilmi Rahkola

64

 

 

Marjatta Lehtola

61

 

 

 

 

 

Miehet:

Viljo Lehtola

76

 

 

Hannu Mäyrä

74

 

 

Matti Aalto

61

 

 

 

Takaisin