Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

37.Ruskahölkkä

37. Ruskahölkkä 10.09.2017


T 7 0,5 km:

1. Liisa Halonen HaU 5.11

2. Sanni Siltala O-Taru 9.23


P 7 0,5 km:

1. Jaspar Kellola RaVe 4.31

2. Leo Kalapudas OuHu 4.52

3. Juho Vilminko SiSe 4.55

4. Oskari Hurnasti O-Taru 5.46

5. Riku Pajala O-Taru 6.15


T 9 1 km:

1. Kiia Kellola RaVe 8.45

2. Fianna Rasinaho O-Taru 8.54

3. Selma Mäkikangas OuHu 9.24

4. Miina Hietaharju O-Taru 9.58

5. Erika Hurnasti O-Taru 14.14


P 9 1 km:

1. Luukas Karttunen Kutu Triathlon 8.33

2. Sami Siltala O-Taru 11.21


T 11 1 km:

1. Katariina Rasinaho O-Taru 8.17

2. Jenni Halonen HaU 8.22

3. Sanni Tyyskä OuHu 8.30


P 11 1 km:

1. Aatos Karttunen Kutu Triathlon 8.21


T 13 2 km:

1. Emmi-Sofia Saari YK 14.04

2. Sini Siltala O-Taru 23.53


P 13 2 km:

1. Viljo Mäkikangas OuHu 16.21


T 15 2 km:

1. Saana Karttunen Kutu Triathlon 14.20

2. Nina Wallin OuHu 14.34

3. Camilla Rasinaho O-Taru 14.46

N 60 5 km:

1. Helena Rantakari RaaSpVe 21.35

2. Rauni Karstunen 24.24

3. Seija Vinkki OuHu 30.00


M 60 5 km:

1. Pauli Vilminko SiSe 20.05

2. Eero Saari YK 21.05

3. Pekka Kuivalainen Ii 23.37


M 70 5 km:

1. Vesa Rantaeskola RaaSpVe 21.36

2. Reijo Pirttisalo SiikalU 22.52


N 50 7 km:

1. Tuula Vilminko SiSe 35.06

2. Kati Kuivalainen Ii 35.48

3. Anne Tohola MeKe 37.44

4. Leena Savukoski YK 38.56


M 50 7 km:

1. Seppo Piirainen RaaSpVe 34.25


N 40 10 km:

1. Marianne Kauppinen ReisjPilke 44.54


M 40 10 km:

1. Timo Kauppila KooVee 39.38

2. Jarkko Päkkilä PyPo 40.56

3. Margus Normak Viro 42.39

4. Kari Perkkiö HaU 42.52


N Y 10 km:

1. Anna-Kaisa Saari YK 39.15

2. Karoliina Kellola RaVe 40.30

3. Tiina Männikkö 43.10

4. Henna Hyvärinen SKPohjt 45.45

5. Anne Vuoti YppU 53.22

6. Heli Salo Kalajoki 55.11


M Y 10 km:

1. Tero Leinonen OuHu 38.55


Kunto 5km:

Tarja Salmela MeKe 24.18

Essi Salmela MeKe 35.43

Marru Kemppainen O-Taru -

Tuula Luttinen O-Taru -

Salla Tyyskä OuHu 24.24

Oona Karttunen 20.38


Kunto 10 km:

Seija Jussinniemi SiSe 57.05


Polkupyörän voitti Emmi-Sofia Saari YK

Muut arvonnat:

Saana Karttunen Kutu Triathlon

Anne Vuoti YppU

Kati Kuivalainen Ii


 

Takaisin