Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Kesälajit

Rytkynkylä 22052018

 

Tulokset 22.5.2018



Rata A 6,5km

(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Isokoski Teppo                KoS                                47:42          
   2. Mikko Tuomaala                                                   52:23    +04:41
   3. Arovainio Petteri             RasTiimi                           55:40    +07:58
   4. Tiainen Hannu                 NiS                                58:50    +11:08
   5. Jylkkä Marko                  YlivKu                             59:36    +11:54
   6. Yrjö Uusivirta                NivU                             1:02:49    +15:07
   7. Uusivirta Risto               RasTiimi                         1:05:53    +18:11
   8. Ville-Petteri Brax            YlivKu                           1:10:54    +23:12
   9. Markus Päivärinta             SievSi                           1:15:09    +27:27
  10. Antti Isokääntä               YlivKu                           1:19:26    +31:44
  11. Lassila Päivi                 RasTiimi                         1:21:15    +33:33
  12. Jarkko Hautakoski             YlivKu                           1:23:32    +35:50
  13. Vedenpää Teemu                RasTiimi                         1:23:54    +36:12
  14. Päivö Paavola                 HaU                              1:25:41    +37:59
  15. Joona Männistö                OuHu                             1:31:16    +43:34
  16. Oja Jorma                     NiS                              1:34:00    +46:18
  17. Tiitto Johanna                RasTiimi                         1:35:41    +47:59
  18. Kari Allonen                  NivU                             2:13:14  +1:25:32
  19. HA                            NiS                              2:13:26  +1:25:44
  20. Timo Meriläinen               NiS                              2:13:29  +1:25:47
      Jääskeläinen Aino-Maria       RasTiimi                        ei aikaa          
      Juhani Kumpusalo              NiS                             ei aikaa          
      Sauli Päivärinta                                              ei aikaa          
      Teuvo Hautamäki               NiS                             ei aikaa          
      Tilvis Pauli                  SalRe                           ei aikaa          

Rata B 4,5km

(Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Taanila Mauno                 NiS                                44:27          
   2. Arttu Immonen                 YlivKu                             45:52    +01:25
   3. Jylkkä Markku                 YlivKu                             46:37    +02:10
   4. Matti Immonen                 YlivKu                             48:01    +03:34
   5. Juha Karsikas                 Rastiimi                           49:16    +04:49
   6. Tiainen Pietu                 NiS                                52:38    +08:11
   7. Tilvis Aija                   SalRe                              54:07    +09:40
   8. Timo Mäkelä                   YlivKu                             54:55    +10:28
   9. Vesisenaho Markku             SievSi                             55:16    +10:49
  10. Ossi Rautio                   NivU                               56:24    +11:57
  11. Jaakko Niemimäki              NiS                                56:36    +12:09
  12. Matti Strömmer                YlivKu                             56:40    +12:13
  13. Aatu Isoaho                                                      56:42    +12:15
  14. Arto Koutonen                 YlivKu                             56:58    +12:31
  15. Heikki Hautala                NiS                                57:01    +12:34
  16. Jarmo Helander                NiS                                57:49    +13:22
  17. Esko Ypyä                     NivU                               57:55    +13:28
  18. Annimaria Mäkiyrö             PelPo                              58:56    +14:29
  19. Matti Saarenpää               SievSi                             59:41    +15:14
  20. Jarmo Haarala                 YlivKu                           1:01:26    +16:59
  21. Ilari Hannus                  Otaru                            1:01:33    +17:06
  22. Anssi Hietaharju              OTaru                            1:03:12    +18:45
  23. Asko Mäkelä                   OuHu                             1:05:41    +21:14
  24. Terhi Lehtola                 OuHu                             1:06:34    +22:07
  25. Yliniemi Kaisa                NiS                              1:07:07    +22:40
  26. Kukkola Martti                OuHu                             1:07:18    +22:51
  27. Kimmo Niemimäki               NiS                              1:07:36    +23:09
  28. Mäkikangas Kaija              NiS                              1:08:40    +24:13
  28. Kari Ahlholm                  NiS                              1:08:40    +24:13
  30. Jokela Vesa                   NiS                              1:09:44    +25:17
  31. Juhani Perkkiö                YlivKu                           1:13:05    +28:38
  32. Matti Tuomisto                HaU                              1:14:55    +30:28
  33. Mäkikangas Martti             NiS                              1:16:45    +32:18
  34. Heikki Salo                   HaU                              2:04:34  +1:20:07
      Annikka Ekhdal                NiS                             ei aikaa          
      Asta Uusivirta                NivU                            ei aikaa          
      Eero Moilanen                 SK Pohjantähti                  ei aikaa          
      Hanna-Liisa Erkkilä           NiS                             ei aikaa          
      Samuli Vähäsöyrinki           NiS                             ei aikaa          
      Tuuli Aaltonen                                                ei aikaa          

Rata B-lyhyt 3km

(Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eero Korhonen                 Rastiimi                           38:46          
   2. Taanila Sisko                 NiS                                39:28    +00:42
   3. Kumara Pentti                 SievSi                             43:20    +04:34
   4. Tiainen Liinu                 NiS                                43:29    +04:43
   5. Erkki Niskanen                SievSi                             43:41    +04:55
   6. Mikkilä Mauno                 NiS                                45:00    +06:14
   7. Veijo Pelkonen                PelPo                              50:49    +12:03
   8. Veikko Kallio                 OuHu                               52:17    +13:31
   9. Alena Ryda                    Rastiimi                           55:42    +16:56
  10. Jorma Sakko                                                      57:12    +18:26
  11. Pekka Järvi                   NiS                                59:39    +20:53
  12. Juha Uusivirta                Rastiimi                         1:01:36    +22:50
  13. Piia Aakko                    HaU                              1:03:25    +24:39
  13. Sanna Jylänki                 HaU                              1:03:25    +24:39
  15. Toivo Hautamäki               NiS                              1:07:49    +29:03
  16. Eila Tiitto                   Rastiimi                         1:10:44    +31:58
  17. Tanja Luttinen                OTaru                            2:13:44  +1:34:58
  18. Sanni Siltala                 OTaru                            2:13:51  +1:35:05
      Anne Knekt                    YlivKu                          ei aikaa          
      Anu Kaltiainen                YlivKu                          ei aikaa          
      Jukka Vaarala                                                 ei aikaa          
      kaija partanen                HaU                             ei aikaa          
      Sara Knekt                    YlivKu                          ei aikaa          

Rata C 2,2km

(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Perttu Immonen                YlivKu                             36:40          
   2. Susanna Pihlajamaa            YlivKu                             37:46    +01:06
   3. Jari Pihlajamaa               YlivKu                             37:54    +01:14
   3. Vilma Pihlajamaa              YlivKu                             37:54    +01:14
   5. Hanna Lystilä                 KärsKa                             58:46    +22:06
   5. Jussi Lystilä                 KärsKa                             58:46    +22:06
   5. Laura Lystilä                 KärsKa                             58:46    +22:06
   5. Lenni Lystilä                 KärsKa                             58:46    +22:06
   9. Timo Isokääntä                YlivKu                           1:07:16    +30:36
  10. Anu Muilu                                                      1:16:48    +40:08
  11. Riitta Uusivirta              Rastiimi                         1:48:26  +1:11:46
  12. Pekka Uusivirta               Rastiimi                         1:48:30  +1:11:50
      Tuula Lilja                   NiS                             ei aikaa          

Rata RR 1,8km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Martta Kukkola                OuHu                               19:32          
   2. Juho Muilu                    Haapavesi                          29:10    +09:38
   2. Elias Muilu                   Haapavesi                          29:10    +09:38
   4. Jere Sorvisto                                                    36:14    +16:42

 

Takaisin