Oulaisten Taru Ry

Yhteistyössä mukana

Jokilaaksojen SeutumajakkaOulaisten OsuuspankkiUrheilu PajalaTmi MikaLinkkiSuomen Työväen UrheiluliittoCity Auto KyHalpa-Halli

Tulospalvelu

Talvilajit

Honkamajan Hiihdot Oulainen 2.2.2013

N08

1. 63 Latomaa Oona Kiimingin Urheilijat 5:01,7
2. 62 Martikainen Milena Haapaveden Urheilijat 5:14,2 +12,5
3. 64 Koivisto Miina Sievin Sisu 5:18,2 +16,5


M08
1. 67 Himanka Kalle Kalajoen Junkkarit 4:52,9 +0,0
2. 66 Mäkikangas Viljo Oulaisten Taru 6:02,8 +1:09,9
3. 69 Alila Samuli Haapaveden Urheilijat 6:56,9 +2:04,0
4. 68 Ojala Julius Ylivieskan Kuula 7:27,6 +2:34,7


N10
1. 74 Kiljala Oona Ylivieskan Kuula 9:20,5 +0,0
2. 75 Laurila Elina Limingan Niittomiehet 10:19,7 +59,2
3. 72 Kätkä Viktoria Oulaisten Taru 10:29,8 +1:09,3
4. 73 Mäkikangas Iiris Oulaisten Taru 10:50,3 +1:29,8
5. 77 Parkkila Ainokaisa Limingan Niittomiehet 11:09,0 +1:48,5
6. 76 Vähäkangas Veera Ylivieskan Kuula 11:15,9 +1:55,4


M10

1. 84 Ojala Jesper Ylivieskan Kuula 8:49,7 +0,0
2. 82 Saarela Lauri Limingan Niittomiehet 9:36,7 +47,0
3. 83 Mäyrä Olli Oulaisten Huima 9:50,5 +1:00,8
4. 81 Ylikulju Miika Oulaisten Huima 9:56,4 +1:06,7
5. 80 Törmäkangas Topias Sotkamon Jymy 10:15,1 +1:25,4
6. 79 Alila Saku Haapaveden Urheilijat 10:24,9 +1:35,2


N12
1. 92 Rantakangas Mari-Sofia Haapaveden Urheilijat 13:30,6 +0,0
2. 87 Rantakangas Essi Haapaveden Urheilijat 14:20,2 +49,6
3. 89 Irvankoski Emilia Ounasvaaran Hiihtoseura 14:56,9 +1:26,3
4. 91 Tyyskä Salla Oulaisten Huima 15:55,2 +2:24,6
5. 86 Jokinen Jenna Haapaveden Urheilijat 16:29,1 +2:58,5
6. 88 Törmäkangas Olivia Sotkamon Jymy 19:25,0 +5:54,4


M12
1. 94 Paananen Eetu Ylivieskan Kuula 13:07,5 +0,0
2. 96 Männistö Konsta Oulaisten Huima 13:49,7 +42,2
3. 100 Ojala Kasper Ylivieskan Kuula 14:12,2 +1:04,7
4. 95 Honkakoski Samu Oulaisten Taru 14:42,4 +1:34,9
5. 98 Rytky Antti-Olavi Haapaveden Urheilijat 15:04,0 +1:56,5
6. 97 Saarela Ahti Limingan Niittomiehet 15:55,0 +2:47,5
7. 99 Partanen Ville Haapaveden Urheilijat 16:57,7 +3:50,2


N14

1. 109 Joenväärä Helmi Kalajoen Junkkarit 12:46,9 +0,0
2. 106 Huovinen Anni Kestilän Kisa-Veikot 13:06,8 +19,9
3. 105 Saarela Silja Limingan Niittomiehet 13:14,8 +27,9
4. 110 Salonpää Johanna Oulaisten Huima 13:23,6 +36,7
5. 104 Rytky Vilma Haapaveden Urheilijat 13:26,2 +39,3
6. 107 Linna Aino-Maria Haapaveden Urheilijat 13:42,0 +55,1
7. 103 Himanka Ella Kalajoen Junkkarit 14:48,1 +2:01,2
8. 102 Ylikulju Miisa Oulaisten Huima 14:53,0 +2:06,1
9. 108 Partanen Emma Haapaveden Urheilijat 15:44,3 +2:57,4
N60

1. 111 Mäyrä Orvokki Kiuruveden Urheilijat 13:11,0 +0,0
2. 114 Hämeenniemi Pirkko Oulun Hiihtoseura 15:22,0 +2:11,0
3. 112 Keskitalo Maija Haukiputaan Veikot 15:49,9 +2:38,9
4. 113 Ratala Kyllikki Simon Kiri 16:51,8 +3:40,8

M70 1. 116 Kouvalainen Pentti Pyhäjärven Pohti 14:04,7 +0,0


N55 1. 118 Paakinaho Anja Pulkkilan Ponsi 21:39,7 +0,0


N50 1. 120 Luukinen Sisko-Liisa Limingan Niittomiehet 24:42,0 +0,0


N40
1. 122 Hand Tarja Iin Urheilijat 21:49,9 +0,0
2. 123 Mäkinen Päivi Oulun Hiihtoseura 22:35,2 +45,3


N16
1. 126 Männistö Laura Oulaisten Huima 20:43,8
2. 128 Himanka Ella-Maria Kalajoen Junkkarit 21:42,3 +58,5
3. 127 Juntunen Johanna Iin Yritys 22:26,3 +1:42,5


N18
1. 132 Juuska Roosa Haapaveden Urheilijat 18:45,7 +0,0
2. 130 Söyrinki Aija Oulun Hiihtoseura 19:10,5 +24,8
131 Siekkinen Susanna Metsä-Veikot 85 Kesk.


M65
1. 134 Hujanen Sauli Kiuruveden Teräs 18:35,7 +0,0
2. 135 Ranta-Eskola Vesa Saloisten Reipas 19:21,1 +45,4
3. 136 Pelkonen Alpo Oulunsalon Vasama 20:26,2 +1:50,5


M60
1. 140 Nikula Rainer Ylivieskan Kuula 16:45,1 +0,0
2. 138 Juola Eino Kempeleen Pyrintö 17:26,7 +41,6
3. 142 Immonen Martti Oulaisten Huima 18:31,1 +1:46,0
4. 141 Annanpalo Erkki Oulun Hiihtoseura 20:09,9 +3:24,8
5. 139 Ranta-Eskola Seppo Oulaisten Huima 21:18,4 +4:33,3


M55
1. 147 Lappalainen Kai Oulunsalon Vasama 17:05,5 +0,0
2. 144 Aalto Jorma Iin Urheilijat 17:10,8 +5,3
3. 146 Pennanen Aito Kiuruveden Urheilijat 17:33,2 +27,7
4. 145 Kumpusalo Juhani Nivalan Urheilijat 17:48,8 +43,3


M50
1. 153 Minkkinen Arto Suomussalmen Rasti 15:45,0 +0,0
2. 152 Nikula Risto Ylivieskan Kuula 16:00,8 +15,8
3. 149 Paavola Olli-Pekka Nivalan Urheilijat 17:07,6 +1:22,6
4. 148 Järvenpää Ari Iin Urheilijat 18:02,3 +2:17,3
5. 150 Juntunen Reijo Iin Yritys 18:32,6 +2:47,6
6. 151 Piirainen Seppo Saloisten Reipas 20:03,2 +4:18,2

M14
1. 156 Ranto Tuomas Haapaveden Urheilijat 18:43,5 +0,0
2. 155 Valikainen Eelis Kalajoen Junkkarit 18:52,6 +9,1
3. 157 Pudas Werneri Alavieskan Viri 19:36,1 +52,6
4. 159 Laurila Santeri Limingan Niittomiehet 23:33,8 +4:50,3


M16
1. 162 Kangas Joni Oulaisten Huima 17:59,9 +0,0
2. 161 Parkkila Antti Oulun Hiihtoseura 18:24,5 +24,6


NYL
1. 175 Tornberg-Mattila Ruut Yppärin Urheilijat 34:59,8 +0,0 1. 17:30,0
2. 176 Huuha Anni OulaistenHuima 35:20,6 +20,8 2. 17:34,9
3. 167 Virpi Maria Yppärin Urheilijat 36:20,4 +1:20,6 3. 18:12,7
4. 173 Lehtola Terhi Oulaisten Huima 37:32,2 +2:32,4 4. 18:47,7
5. 171 Patanen Mari Saloisten Salama 37:53,9 +2:54,1 5. 18:56,7
6. 168 Mansikkaviita Riikka Teuvan Rivakka 38:03,9 +3:04,1 6. 19:02,6
7. 174 Mikkonen Maria Kuusamon Eräveikot 38:26,8 +3:27,0 7. 19:09,9
8. 170 Salmela Saila Vantaan hiihtoseura 39:21,5 +4:21,7 9. 19:38,2
9. 169 Lassi Emilia Oulaisten Huima 39:41,9 +4:42,1 8. 19:21,8


M18
1. 180 Gummerus Lauri Nivalan Urheilijat 30:44,7 +0,0 1. 15:25,2
2. 181 Korhonen Matti Limingan Niittomiehet 33:19,6 +2:34,9 2. 16:27,4


M45
1. 187 Kinnunen Valto Kajaanin Hiihtäjät 31:40,1 +0,0 1. 15:46,2
2. 184 Kinnunen Simo Kajaanin Hiihtäjät 32:22,3 +42,2 2. 16:03,8
3. 183 Kukkula Pekka Iin Hiihtoseura 32:45,3 +1:05,2 3. 16:15,8
4. 186 Parkkonen Ismo Iisalmen Visa 33:18,6 +1:38,5 4. 16:35,0
5. 182 Lehtinen Matti Himangan Roima 33:49,4 +2:09,3 5. 16:48,2


M35
1. 191 Kinnunen Ilkka Kajaanin Hiihtäjät 30:35,3 +0,0 1. 15:24,1
2. 189 Heinikoski Kauko Iin Hiihtoseura 31:01,9 +26,6 2. 15:26,1
3. 192 Pieviläinen Petri Ristijärven Pyry 31:18,4 +43,1 4. 15:37,6
4. 190 Oravamäki Jani Oulun Hiihtoseura 31:18,6 +43,3 3. 15:26,6
5. 195 Laitala Matti Kalajoen Junkkarit 33:21,1 +2:45,8 5. 16:35,6
6. 193 Laurila Heikki Saloisten Reipas 33:44,3 +3:09,0 6. 16:39,3
7. 194 Ranta-Eskola Sami Oulaisten Huima 37:03,4 +6:28,1 7. 18:31,7


MYL

1. 207 Kittilä Kusti Kuhmo-Ski 44:32,7 +0,0 1. 14:42,0 1. 29:32,3
2. 206 Vuoti Sami Oulun Hiihtoseura 44:39,5 +6,8 2. 14:46,3 2. 29:40,5
3. 201 Ojala Jukka-Pekka Kalajoen Junkkarit 46:16,3 +1:43,6 3. 15:10,6 3. 30:36,8
4. 203 Minkkinen Miikka Ristijärven Pyry 47:59,4 +3:26,7 5. 15:56,3 4. 31:55,7
5. 205 Kanamäki Markus Saloisten Salama 48:29,6 +3:56,9 4. 15:49,6 5. 32:03,1
6. 199 Leinonen Tero Ylivieskan Kuula 49:41,1 +5:08,4 6. 16:19,0 6. 32:53,1
7. 202 Männistö Joona Oulaisten Huima 52:21,3 +7:48,6 7. 16:29,5 7. 33:55,0
8. 200 Kinnunen Jari Kajaanin Hiihtäjät 53:21,4 +8:48,7 8. 17:25,6 8. 35:16,6
198 Herrala Esa Kodesjärven Nuorisoseura Kesk.

Takaisin